Szycie strojów do gimnastyki artystycznej

Dlaczego uwielbiam szyć stroje do gimnastyki artystycznej?

Bo to nie tylko krawiectwo ale przede wszystkim praca artystyczna, ponieważ każdy strój startowy jest inny, niepowtarzalny. Oczywiście trzeba wziąć miarę, wszystko skroić i zszyć ale ten etap jest dla mnie najmniej ciekawy.

szycie strojów startowych Kraków Katowice Częstochowa

Projektowanie stroju do gimnastyki artystycznej

Prawdziwe emocje zaczynają się przy tworzeniu projektu. To najbardziej kreatywny etap, w którym mogę puścić wodze wyobraźni, choć czasem trzeba wykonać wiele szkiców aby przenieść na papier to, co urodziło się w głowie. Przy projektowaniu wzorów najczęściej czerpię inspiracje z natury, zdarza mi się również sięgać do ornamentów znanych ze świata sztuki.

Dobór kolorów stroju startowego to podstawa

Muszą nie tylko tworzyć spójną, atrakcyjną całość, lecz także oddawać charakter muzyki, do której będzie wykonywany układ, podkreślać urodę gimnastyczki, a przede wszystkim muszą jej się podobać. Aby uzyskać odpowiednie odcienie i przejścia kolorystyczne, elastyczną lycre maluje się specjalnymi farbami do tkanin. Uzyskanie odpowiednich barw i oczekiwanego efektu zależy w dużej mierze od jakości użytych farb. Stosowanie wysokiej jakości, profesjonalnych farb daje najlepsze rezultaty.

Stroje do gimnastyki artystycznej – szycie strojów startowych

Istnieje możliwość wzięcia miary z dziecka, przemiarki w Częstochowie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

stroje startowe Katowice

Na koniec pozostaje najbardziej czasochłonne, jednakże dla mnie najprzyjemniejsze, ozdabianie stroju kryształkami! Potrzeba wiele cierpliwości i precyzji aby każdy z kilku tysięcy kamieni ręcznie przykleić lub przyszyć w odpowiednim miejscu. Zawsze staram się aby moje stroje były bogato zdobione i błyszczące, wtedy przyciągają uwagę i pięknie prezentują się na macie. Szyję korony do gimnastyki artystycznej – na zamówienie pod kolor stroju.

upiększanie stroju startowego, kryształki na stroju startowym

Zapraszam do kontaktu:

Usługi szycia strojów do gimnastyki artystycznej –

tel. +48 668 842 627

email: jgroele@interia.pl